Runde 3 – Teams Challenge

Runde 3 – Teams Challenge

3. runde skal afvikles i perioden 16. – 22. november.

Resultater indsendes af UDEBANEN i nedenstående formular!

Gruppe
Hjemmebane PSN:
Udebane PSN:

HVB E-Sports – vs. Tricked
Resultat:  0 – 7

Seed PSN VS PSN Seed Resultat
1  HVBANDY VS  Erikzz00n 1  0-2
1  HVBANDY VS  Pilm94 2  0-2
2  Niller27 VS  Pilm94 2  0-0
2  Niller27 VS  Erikzz00n 1  1-2
3  GunnersDK4000 VS  ClaesHansen_ 3  1-2
3  GunnersDK4000 VS  Lassebaekkelund 4  0-2
4  FIFAHougaard VS  Lassebaekkelund 4  1-2
4  FIFAHougaard VS  ClaesHansen_ 3  0-2

Team Narfe – vs. Wicked Gaming
Resultat: 1 – 5

Seed PSN VS PSN Seed Resultat
1  Thomasberg98 VS  PrimeTurbo 1  0-2
1  Thomasberg98 VS  Fredberg2013 2  0-0
2  skodafrederik VS  Fredberg2013 2  0-2
2  skodafrederik VS  PrimeTurbo 1  0-2
3  EBach_ VS  S-P-U-R-G-T__ 3  0-2
3  EBach_ VS  Viggo191919 4  2-0
4  aastrupercool VS  Viggo191919 4  0-0
4  aastrupercool VS  S-P-U-R-G-T__ 3  0-2

FIFA Team Nordjylland – vs. FIFA FIFA Team BearsGaming
Resultat: 2 – 4

Seed PSN VS PSN Seed Resultat
1  FtN_Kragefuqz VS  Sema2101 1  0-2
1  FtN_Kragefuqz VS  Niklasdamsgaard 2  0-2
2  Alaves123 VS  Niklasdamsgaard 2  0-2
2  Alaves123 VS  Sema2101 1  0-2
3  dAXj0HAN VS  Bassemand94 3  0-0
3  dAXj0HAN VS  Blikkendenmark 4  0-0
4  Ghandourovic VS  Blikkendenmark 4  2-0
4  Ghandourovic VS  Bassemand94 3  2-1

Nordjyllands Pride – vs. 9kilo-Skillerz
Resultat: 6 – 1

Seed PSN VS PSN Seed Resultat
1  Hedegaard9 VS  Kemojan 1  2-0
1  Hedegaard9 VS  MEAP_hlb 2  2-0
2  Aaby-Nielsen1234 VS  MEAP_hlb 2  0-0
2  Aaby-Nielsen1234 VS  Kemojan 1  0-2
3  Kjellerup1 VS  Jonastanggard 3  2-0
3  Kjellerup1 VS  AndersAhlgreen 4  2-0
4  HojfeldtFIFA VS  AndersAhlgreen 4  2-1
4  HojfeldtFIFA VS  Jonastanggard 3  2-1

FIFA Team Midtjylland – vs. XI Gaming
Resultat: 4 – 4

Seed PSN VS PSN Seed Resultat
1  noerlenv2 VS  Barnewitz 1  0-2
1  noerlenv2 VS  WaliMessi10 2  2-1
2  Revi-Rex VS  WaliMessi10 2  2-0
2  Revi-Rex VS  Barnewitz 1  2-0
3  Danmar12 VS  Fariti_t_ 3  0-2
3  Danmar12 VS  XI_Kurland 4  1-2
4  Homez_ VS  XI_Kurland 4  2-0
4  Homez_ VS  Fariti_t_ 3  1-2

Frederiksberg eSports – vs. Team Barcardi Breezer
Resultat: 8 – 0

Seed PSN VS PSN Seed Resultat
1  MortenZohner VS  Kongmoelgaard 1  2-0
1  MortenZohner VS  FW_96 2  2-0
2  JacobZohner VS  FW_96 2  2-0
2  JacobZohner VS  Kongmoelgaard 1  2-0
3  Shoppen-dk VS  Brylle_DK 3  2-0
3  Shoppen-dk VS  NyrnZ 4  2-0
4  Jupirervej VS  NyrnZ 4  2-0
4  Jupirervej VS  Brylle_DK 3  2-0